דף הבית » מדריך זהב » לגלות את סוגי הזהב השונים?

לגלות את סוגי הזהב השונים?

סוגי זהב

זהב הוא מתכת יקרה שנעשה בה שימוש בדרכים שונות מאז ימי קדם. זהו החומר היקר והנפוץ ביותר בעולם. ניתן למצוא אותו בצורות שונות כמו מטבעות, תכשיטים ואפילו בחיי היומיום שלנו.

יש את הזהב הטהור ויש את החיקוי של הזהב. זהב קשה מאוד למצוא ולא תמיד קל להבחין בין בעל ערך לבין חסר ערך. זה יכול להיות גם פיזי וגם וירטואלי. כשמדובר בזהב, ישנם שני סוגים של זהב: צהוב ולבן. זהב צהוב הוא היקר ביותר וזהב לבן הוא הכי פחות יקר.

זהב הוא אחד הסחורות המבוקשות ביותר בעולם. יש לו ערך גבוה והוא משמש בתעשיות רבות ושונות, החל מאלקטרוניקה ועד תכשיטים ומכוניות. זהב הוא גורם חשוב בכלכלה העולמית; הוא שימש ככסף וכמחסן בעל ערך.

מחיר אונקיית זהב

מחיר הזהב משתנה כל הזמן. זה משתנה בערכו, בהתאם לביקוש והיצע.

מחיר הזהב הוא גורם מרכזי עבור הכלכלה העולמית ועבור השווקים הפיננסיים בעולם. זהו גם אינדיקטור חשוב למשקיעים, ספקולנטים וצרכנים.

כמה עולה מטיל זהב

המחיר של מטילי זהב יכול לנוע בין 100 ל-5000 דולר. אבל מחיר הזהב תמיד נקבע על פי ההיצע והביקוש למתכת היקרה הזו. . זו הסיבה שאם הביקוש לזהב יגדל, אז גם המחיר יעלה. מחירי הזהב השתנו באופן משמעותי בעקבות המצב הכלכלי הנוכחי של הודו. לפי דו”ח אחרון של איגוד רואי החשבון ההודי (IACA) ובית הספר לעסקים של אוניברסיטת ניו יורק, זהב נמכר לאחרונה בשיעור ממוצע של 969.53 רופי לק”ג ב- מומבאי, שיעור שהיה נמוך במעט מ-Rs 972.80 לק”ג שהושג במהלך השבוע הראשון של אפריל 2017. פעולה זו של סוחרי זהב בהודו נתפסת כתוצאה מהצרות הכלכליות האחרונות במדינות אלו הנמצאות במלחמה זו בזו. לא הרבה אנשים שמו לב לזהב משמש גם לתשלום שטרות מטבע הודי, אשר ממשיכים לרדת בערך. מאחורי העלייה במחירי הזהב עומדות מספר סיבות, חלקן ניתן לייחס למצב הכלכלי הנוכחי בהודו. אבל הסיבה החשובה ביותר היא כנראה בגלל חוסר יציבות פוליטית. על פי דו”ח של קרן המטבע הבינלאומית (IMF), ההערכה היא שבין 2010 ל-2016 חלה עלייה בביקוש לזהב של 5%.

זהב לבן

זהב לבן הוא צורת הזהב היקרה ביותר המשמשת בתעשיית התכשיטים. הוא מוערך מאוד וערכו תלוי בטהרתו ובאיכותו. . טוהר הזהב נמדד על ידי מדידת כמות הזהב בדגימה. זהב נקרא צהוב או לבן מכיוון שהוא צהבהב עד חום בהיר כאשר הוא מוכתם.

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן