שאלות ותשובות בנושא סוגי זהב

אילו סוגי זהב קיימים?

זהב הוא מתכת יקרת ערך, היא אחת המתכות המבוקשות ביותר בכל רחבי העולם. יש לו היסטוריה ארוכה ועשירה והוא שימש כמטבע במשך מאות שנים.

ישנם שני סוגים של זהב הנפוצים ביותר: זהב צהוב וזהב לבן. זהב צהוב עשוי מסגסוגת של לפחות 75% זהב טהור מעורבב עם מתכות אחרות כמו נחושת או כסף כדי לייצר צבע שנע בין צהוב חיוור לכתום-צהוב עמוק. זהב לבן, לעומת זאת, עשוי מסגסוגת של לפחות 50% זהב טהור מעורבב עם ניקל או פלדיום כדי לייצר צבע שנע בין ורוד בהיר ועד אפרפר-ורוד כהה.

איך יודעים אם זה זהב אמיתי?

תקן הזהב הוא מדידה של טוהר הזהב. ככל שהאחוז גבוה יותר, כך הזהב טהור יותר.

ישנם שלושה סוגים שונים של בדיקות שבהן אתה יכול להשתמש כדי לקבוע אם פריט עשוי מזהב אמיתי או לא. אחת הדרכים היא לבדוק הזהבה אש, שתופיע כגוון צהבהב על תכשיט. דרך נוספת היא לשפשף אותו עם האצבע ולראות אם הוא משאיר סימן על העור או משאיר שאריות כלשהן על האצבע. לבסוף, אפשר לקחת מגנט ולראות אם הוא נדבק לתכשיט או לא.

מהם סוגי הזהב הפרימיום?

זהב הוא מתכת יקרה ששימשה במשך מאות שנים כסמל לעושר.

ישנם סוגים רבים ושונים של זהב, אך שלושת הפופולריים ביותר הם 24 קראט, 22 קראט ו-18 קראט. זהב 24 קראט הוא זהב טהור ומשמש לתכשיטים. זהב 22 קראט מכיל כמות קטנה של מתכת סגסוגת כגון כסף, נחושת או ניקל כדי להפוך אותו לעמיד יותר. זהב 18 קראט הוא סגסוגת עם 75% זהב טהור ו-25% מתכות אחרות כמו כסף או נחושת. סוג הזהב הטוב ביותר תלוי למה אתה משתמש בו – אם אתה צריך משהו עמיד, אז 22 קראט תהיה האפשרות הטובה ביותר. אם אתה רוצה משהו יפה אבל לא יקר מדי, אז 24 קראט תהיה האפשרות הטובה ביותר.

מה זה זהב לבן?

זהב לבן הוא סוג של סגסוגת מתכת בעלת אותם מאפיינים לזהב רגיל, אך עם צבע לבן. זהב לבן עשוי בדרך כלל מניקל ופלדיום, שלעיתים מעורבבים עם נחושת וכסף.

מהם סוגי הזהב הצהוב?

זהב צהוב הוא צבע שנוצר על ידי ערבוב זהב עם נחושת. הנחושת מעניקה לצבע גוון של כתום או חום.

ישנם שני סוגים של זהב צהוב: ורד ולבן. זהב רוז נוצר על ידי הוספת נחושת לכסף, בעוד שזהב לבן עשוי מכסף טהור.

מהם סוגי מטבעות הזהב?

מטבעות זהב הם משאב יקר ערך שניתן להשתמש בו כדי לקנות, למכור ולסחור בפריטים.

מטבעות זהב מגיעים בסוגים שונים. יש מטילי זהב, עיגולי זהב ומטבעות זהב. סוג המטבע שאתה רוצה לקבל תלוי במקרה השימוש שיש לך עבורו – אם אתה רוצה להשקיע במשהו לטווח ארוך, אז אתה צריך ללכת על מטילי זהב או סיבובים. אם אתה רוצה לקנות משהו עם זה, אז האפשרות הטובה ביותר היא מטבע כי הם נוחים יותר לסחוב מאשר מוט או עגול שיכולים לשקול עד 100 אונקיות.

מה ההבדל בין זהב 14 קראט ל-18 קראט?

זהב נמדד בקראט, כאשר 24 קראט הוא זהב טהור. ככל שמספר הקרטים גבוה יותר, כך הזהב טהור פחות. ההבדל בין זהב 14 ל-18 קראט הוא שזהב 14 קראט הוא 58% זהב וזהב 18 קראט הוא 75% זהב.

זהב 14 קראט מכיל 58% טהור או 24K (24000 חלקים לכל 1000) בעוד של 18 קראט יש 75% טהור או 37500 חלקים לכל 1000.

איך להמיס זהב?

התכת זהב היא תהליך שניתן לעשות עם סוגים שונים של ציוד. סוג הציוד לשימוש תלוי באיכות ובטוהר הזהב. למשל, אם יש בזהב זיהומים, אז יש להמיס אותו באמצעות כור היתוך.

הזהב נמס ב-1064 מעלות צלזיוס, וזו הסיבה שהוא מחומם לטמפרטורה זו לפני שיוצקים אותו לתבנית ומתקררים.

תהליך המסת הזהב מתחיל בחימום החומר ל-1064 מעלות צלזיוס על מנת להפוך אותו לנוזל שוב. ניתן לעשות זאת במגוון שיטות שונות כגון שימוש בכור היתוך או תנור חשמלי. לאחר שהמתכת הגיעה לטמפרטורה זו, ניתן לצקת אותה לתבנית לצינון והתמצקות.

האם זהב יכול להפוך לשחור?

זהב הוא מתכת שמסמלת לרוב עושר. אבל, האם זה יכול להפוך לשחור?

בעבר, אנשים האמינו שזהב יכול להפוך לשחור בגלל ההכתמה. ההכתמה נגרמה מחמצון וגופרית באוויר. עם זאת, זה לא נכון מכיוון שלא ניתן לחמצן את הזהב. במקום זאת, הוא הופך לנחושת או לכסף כאשר הוא נחשף למינרלים המכילים גופרית או אוויר עם רמות גבוהות של חמצן.

המשמעות היא שאם אתם רוצים שתכשיטי הזהב שלכם יישארו מבריקים ובוהקים כדאי להימנע מללבוש אותם באזורים עם רמות גבוהות של זיהום אוויר כמו ערים או בקרבת אזורי תעשייה במהלך החורף בהם יש ריכוז גבוה יותר של גזים גופרתיים באוויר.

איך קונים זהב בישראל?

יש הרבה מקומות שמוכרים זהב בישראל, אבל יש חמישה מיקומים ספציפיים שמציעים את העסקאות הטובות ביותר על זהב. המיקומים האלה הם:

• החברה הישראלית למטבעות ומדליות בע”מ

• בנק ישראל

• בנק לאומי

• חנויות זהב כמו: iGold Israel Ltd, The Gold Center, Diamond Center, Gold Of Jerusalem

דילוג לתוכן